دوشنبه , مهر ۲۹ ۱۳۹۸
صفحه اصلی / عمومی و متفرقه / فرآیند توليد شیر

فرآیند توليد شیر

فرآیند توليد شیر

فرآیند-توليد-شیربه نام خدا

عنوان فایل : فرایند توليد شیر
تعداد صفحات فایل: ۳۸
قسمتی از متن فایل:

توليد Process
در دامداري ها مهمترين نكته بعد از دوشيدن شير خنك كردن و خنك نگهداشتن شير تا حرارت c 5-2تا با پايين آوردن دما مانع از تشكيل شرايط مناسب براي رشد و ازدياد ميكروبي شويم . در شيري كه رعايت اصول بهداشتي در توليد آن شده است بعد از دوشش به دليل وجود باز دارنده ها و لاكتنين ميزان total count ميكروبي كاهش مي يابد . دماي بالاي شير موجب افزايش فعاليت ميكروبي و افزايش توليد اسيد لاكتيك و افزايش اسيديته و كاهش PH مي شود كه در نتيجه موجب برگشت خوردن شير مي شود.
شير بعد از رسيدن به كارخانه و قبل از تحويل نمونه برداري مي شود و نمونه آزمايش شده و بعد از تأييد ، مجوز تخليه دريافت مي نمايد . سپس شير داخل باسكول تخليه شده و ابتدا توسط صافي پارچه اي و سپس توسط صافي ميكانيكي صاف مي شود تا كليه عوامل خارجي كه احتمال ورود آنهابه شير وجود دارد از آن جدا شوند . سپس وارد صفحات Plate cooler شده و دماي آن تا c4 سرد مي شود و سپس شير خام سرد شده قبل از ورود به فرآيند وارد تانك ذخيره شده و با توجه به ويژگي ها و بار ميكروبي شير بر حسب نياز وارد فرآيند مي شود . شير خام بسته به شرايط نگهداري حداكثر تا ۴۸ ساعت مي تواند ذخيره شود .
۱- مراحل توليد شير پاستوريزه:
هنگام توليد شير پاستوريزه ، شير خام همزمان با پاستوريزه شدن ، هموژن و خامه گيري نيز مي شود . براي پاستوريزه كردن شير ، شير خام از تانك ذخيره وارد بالانس تانكBalance Tanke شده و با استفاده از پمپ به قسمت بازيافت Regeneration مي شود در اين قسمت با شير پاستوريزه در يك مبدل حرارتي در مجاورت هم قرار مي گيرند و دماي شير پاستوريزه به شير خام منتقل مي شود و دماي شير خام كمي افزايش مي يابد سپس شير خام پاستوريزاتور منتقل شده ، پاستوريزاتور ما داراي سه صفحه و چهار زمانه مي باشد كه شير در صفحه اول تا ۰c45گرم مي شود سپس وارد سپراتور يا خامه گير مي شود و چربي آن تا ميزان ۵/۲گرفته مي شود سپس وارد صفحه دوم پاستوريزاتور شده و دماي آن به ۰c65-60مي رسد و آنگاه وارد دستگاه هموژن مي شود وبعد از هموژنيزه شدن به صفحه سوم پاستوريزاتور منتقل وبه دماي ۰c72مي رسد سپس وارد لوله هاي نگهداري يا Holding Tiupeمي شود و زمان لازم براي پاستوريزاسيون در آنجا سپري شده و در نهايت از شير كنترل عبور
مي كند در اين قسمت چنانچه شير پاستوريزه نشده باشد توسط سنسورهاي بالاي دستگاه دوباره به داخل Tanke balanceبرگشت داده مي شود و چنانچه به دماي پاستوريزاسيون رسيده باشد بعد از عبور از شير كنترل وارد قسمت بازيافت مي گردد و درآنجا دماي خود را به شير خام جديد منتقل نموده سپس وارد سركن و خنك كن شده تا دماي آن به ۰c4-2برسد آنگاه توسط دستگاه هاي پر كن يا Fillerپر و بسته بندي شده سپس داخل جعبه هاي ۱۸ تايي گذاشته و آماده تحويل به بازار مي شود .

کیفیت فایل : عالی
فرمت: doc
نوع محصول : دانلودی
قیمت همراه با تخفیف ۳۰ درصدی : ۱۰۰۰۰ تومان
متن های بالا فقط قسمت کوچکی از فایل اصلی بود. برای دسترسی به فایل کامل لطفا از لینک زیر اقدام به خرید کنید.

درصورت وجود هرگونه سوال یا مشکل با شماره ۰۹۳۳۲۳۳۱۷۸۷ تماس حاصل کنید.
آدرس ایمیل مدیر سایت:
Mohammad.200508@gmail.com
در صورت ارسال ایمیل در کمتر از ۵ ساعت سوال شما پاسخ داده خواهد شد.
با تشکر از شما بخاطر بازدید از سایت پکیج گرام.

دانلود فایل

درباره zendegi97

این مطالب را نیز ببینید!

پاورپوینت اپيدميولوژي سرخك

پاورپوینت اپيدميولوژي سرخك لینک دانلود و خرید پایین توضیحاتدسته بندی : پاورپوینتنوع فایل :  powerpoint (..ppt) …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *